Cywilizacja3

Cywilizacja 3 Krzysztof Zajkowski

W Cywilizację grałem od dawna, gdy powstała jej pierwsza część w 1993 roku. I pomimo że istnieje już IV wersja tej gry to jestem wierny Trójce, która poprzez oryginalne pomysły bije na głowę czwórkę- moim zdaniem oczywiście, gdyż inni fani Cywilizacji mają w tym względzie swoje zdanie. Na wiosnę 2006 gdy już myślałem, że gra staje się nudna i czas znaleźć coś nowego przez przypadek wszedłem w opcję gry przez internet. No i wtedy dopiero się zaczęło. Szybko zdałem sobie sprawę że wczęsniejsza gra z komputerem była niczym zabawa w piaskownica a prawdziwe wyzwanie czekało na mnie w sieci gdzie wielu graczy z całego świata każdego dnia toczą ze soba zacięte walki.

Szybko zrozumiałem że moje wcześniejsze doświadczenie ma małe zastosowanie w świecie Civ3players. Pierwsze gry przegrywałem z kretesem będąc zwykłym mięsem armatnim dla starszych graczy. To jednak tylko zwiększało moją ciekawość grą a także lokalną społecznością ukształtowaną wokół Cywilizacji3. Osoby i ich pseudonimy internetowe takie jak Fizzle, Donkey, Beer4Me, Avogadro, Zardoz, Pirx, SteV, SPM, DarkPepsi, Mz oraz wiele innych stały się częscią mojego codziennego życia.

Okazało się bowiem, że już od roku 2003 istnieje Liga Civ3Players rządząca sie swoimi prawami i klasyfikacją oraz społeczność graczy, którzy grją ze sobą, kłucą się, przyjaźnią i dla których Cywilizacja3 przestała być grą a stała się nałogiem. Szybko i ja stałem się nałogowym graczem o imieniu OwlOwl i byłem nim ponad rok. Teraz pomimo że wyzwoliłem się z nałogowego grania to w chwilach wolnego czasu wskakuję na sieć aby znów stanąć w szranki z innymi.

Po dwóch latach dużo się nauczyłem i gram już dosyć dobrze a jednak świadomość że wciąż są lepsi ode mnie trzyma mnie związanego z z grą oraz z całą tą naszą lokalną społecznością i tak już chyba pozostanie. Z dwoma graczami, towarzyszami z klanu LoD (Fizzle oraz DarkPepsi) miałem okazję się spotkać jescze gdy mieszkałem w Kaliforni. Co 1.5 miesiąca rozgrywane są mistrzostwa klanów i jest to czas gdy wielu starych graczy, veteranów powraca do gry stwarzając w ten sposób niesamowite rozgrywki, o których dyskutuje się potem zapalczywie na Forum Dyskusyjnym Cywilizacji.Polskie forum duskusyjne znajduje sie na forums.civ.org.pl

Ale za dużo się już chyba rozgadałem. Po jednej ze swoich ciekawszych gier przygotowałem, krótką opowieść na którą niniejszym Zapraszam. Tych którym zainteresowałem zapraszam do grania. W ramach rekrutacji nowych graczy oferuję bezpłatnie Civilization3 Conquest a także przeszkolenie i wprowadzenie w tajniki i meandry tej gry.

Historia półfinałów CCC 2006

 

FilmyKrzysztof Zajkowski