Afryka równikowa – zdjęcia z podróży

Zapraszam do obejrzenia zdjęc z wyprawy do Kamerunu, Gabonu i Kenii. Odwiedziłem ze znajomymi trudno dostępne o tej porze roku (październik) miejsca lasów tropikalnych w Parc National de Korup i wioski na tzw Ringu Bumenda w Kamerunie oraz Parc de Loango w Ganie. Nie była to łatwa i nie najtańsza podróż pomimo, że ceny na miejscu są stosunkowo niskie. Ponieważ biały człowiek to chodzący bankomat i dla niego przelicznik jest X10. Na koniec odwiedziłem księdza Jerzego w Kenii, kraju bardziej cywilizowanego niż Kamerun ale nie mniej biednego.

Pod zdjędziami umieściłem jeszcze jeden film, tym razem z Gabonu, można zobaczyć jak szybko uciekamy przed słoniem 🙂

Film powyżej to tylko mały fragment drogi powrotnej z Mundemby (punktu wyjścia do Parku Korup) do cywilizacji czyli małej wioski Ekondo Titi, z której podobnymi do widocznych tu tojotek mogliśmy udać się na pólnoc do Bamendy. Trzeba dodać, że do takiej tojotki wchodzi 6 osób plus kierowca a to i tak wariant minimalistyczny 🙂

Tymczasem tu, najsłynniejsza ucieczka przed słoniem wszechczasów. Przykład dlaczego nie drażnimy słonia gdy sobie spokojnie z całą rodziną siedzi w dżungli. Żarty żartami ale gdyby chciało mu się nas gonić to by się to dobrze nie skończyło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *